kdo bude v kefíru?

postupně zveřejňujeme
program festivalu

Zatím jen lehká ochutnávka Kefíru 2019. Postupně budeme odhalovat další vystupující a i informace o tom, co vlastně budou na Kefíru provádět. Postupně přidáme i seznam atrakcí, blbin a dalších kefírovských specialit. 

Takže se začínejte těšit!

Ondřej Havelka 
a melody makers

Zeptejte se mámy, jak tancovala její prababička. Pódium totiž ovládne swing ze 30. a 40. let minulého století v té nejautentičtější podobě. V čele se spíkrem, zpěvákem a stepařem Ondřejem Havelkou.

xavier baumaxa

Má ostrý rychlý humor, který projede koncertem jako nůž. Legraci si dělá z čehokoliv, leckdy až za hranu. Nenapodobitelný, autentický, neuhlazený. Sám o sobě říká, že je buránek z Litvínova. Těšte se, zahraje Xavier Baumaxa!

josef dvořák

Máma s tátou na něj možná v neděli ráno koukali, když ve Studiu kamarád dávali Malý televizní kabaret. Jeho hlasem mluví Maxipes Fík, Ája, Bob i Bobek nebo třeba Pučmeloud z Včelích medvídků. Potkáme se s někým z nich při ležení pod posedem?

bratři v tricku

Běžkařský závod na konci srpna v Polabské nížině? Na Kefíru klidně! A i když budou mít oba herci pořádné kníry, nepůjde o žádnou vousatou zábavu. Půlhodinové představení Běžkařská odysea nabídne humor i žonglování s lyžemi či hůlkami. A dost možná opravdovou střelbu vodními pistolemi.

maison du malheur (NL)

Tihle swingeři už na Kefíru hráli před pěti lety. Skoro nikdo je ale neslyšel, v areálu zůstala až na pár nohou jenom tma. Byla by škoda u toho zůstat, protože tenhle nizozemský šraml umí končetiny rozhýbat v mnohem větším množství!

Cirk La Putyka

Největší hvězda českého nového cirkusu přiveze svou únorovou novinku Isole. Počtvrté pod režijním vedením finského žongléra Maksima Komara, tentokrát však nabídne především hudební kouzla, třeba hru houslemi na obří struny. Uvidíte v šapitó a hned dvakrát.

Arnošt goldflam

Herec, režisér, autor, ale také trojnásobný otec. A protože i on chce být pro své děti největším hrdinou, napsal třeba knížku Tatínek není k zahození. Možná právě z ní na Kefíru přečte k ležení v postelích s nejvyššími nebesy.

v.o.s.a. theatre

Celkem 6,5 km optických vláken a 3 500 LED světel zařídí, že Kefírem proplují obří neonové ryby a medúzy. Uvidíte také představení Vysoké snění se stroji na principu jízdních kol a velocipedů nebo průvody artistů a masek.

vltava

V hodinkách je hotýlek a bydlí v něm Kašpárek, čekají tam holčičky, nožičky, nožičky jako salámek. Už víte? No jasně, kapela, která zpívá tohle, prostě na Kefír přijet musela. Bude čekat v Čechách. Ššššš. Aby měla tě ráda, aby celý svět měl tě rád. Hurá písničky!

kašpárek v rohlíku

Bejbypankový nářez, bez kterého by Kefír nebyl Kefírem. Za tmy, se světly a atmosférou velké koncertní show.

tomáš jeřábek

Zlý bankéř z televizní reklamy. Možná na posedu přečte Všeobecné obchodní podmínky. A nebo od herce divadla Vosto5 uslyšíte k odpočinku nějakou super pohádku.

Loutky bez hranic

The Bullzini Family (GB)

Příběh jedné lásky osm metrů nad zemí. Až z Anglie přijedou předvést dechberoucí triky dva provazochodci, kteří si “ano” řekli na laně i ve skutečnosti. A možná uvidíte také jejich dvouletou dcerku. Zakloňte hlavy, The Bullzini Family právě kráčí nad vámi!

Už Jsme Doma

Avantgarda. Energie. Virtuozita. Emoce. Tempo. Struktura. Těmito hesly se vystihuje sama atternativní rocková kapela, která už zahrála ve více než čtyřiceti zemích světa. Je potřeba na jejich seznam přidat Pankové státy!

Amanitas Fire Theatre

Amanitas znamená latinsky muchomůrky. Jejich podívaná proto nebude žádná duha s hupkajícím jednorožcem. Kostýmy, chůdaři, dost možná i oheň nebo aspoň jiskry. A také workshopy výroby divadelních masek a filmového líčení.

Buchty a loutky

Divadlo b

Po Malém pánovi na Kefír přiveze iOtesánka. Druhá inscenace souboru v čele s Radkem Beranem z Buchet a loutek vychází z pohádkové klasiky. Jen ten slavný nenasyta je robot. Čtyřicetiminutové představení pro diváky od 3 let s dřevěnými marionetami a humorem.