o festivalu

jak řekl jan werich: Koukej jet na kefír!

kde a kdy to je?

Letošní festival Kefír začne vytékat do parku ze zámku Kačina u Kutné Hory poslední víkend prázdnin.
To znamená v sobotu 31. srpna 2019. Ale můžete přespat od pátku do neděle v kefírovské Čtvrti snů.

Jaký bude Kefír v 1000 znacích

Kdyby Willy Wonka neměl továrnu na čokoládu, vymyslel by Kefír – nejlepší bejbypankový festival ve vesmíru. Jeho sedmý ročník se koná 31. srpna v zahradě zámku Kačina u Kutné Hory. Přerostlý Umpa-lumpa Kašpárek v rohlíku tentokrát přivítá provazochodce The Bullzini Family z Anglie a uprostřed areálu vztyčí slavnou klouzačku Helter Skelter. O té zpívali už The Beatles, do Česka ale přijede úplně poprvé.

Kefír znamená desítky koncertů, představení, workshopů či jedinečných blbin. Chybí jen dětské koutky, protože do víru dění dokáže vcucnout malé naráz s velkými. Na tomhle festivalu je totiž jedno, koho víc baví koncert Xaviera Baumaxy, Vltavy nebo Kašpárka v rohlíku. Jestli si kníraté cirkusáky Bratry v tricku, orchestr Melody Makers s Ondřejem Havelkou, neonové obří loutky nebo třeba houpačku na jeřábu vychutná víc babička nebo bejbypankáč. Nejdůležitější je, že budou poslední prázdninovou sobotu spolu. A než se vrátí do reality zářijových dní, zažijí ještě velké věci!

Jaký bude Kefír v 5 znacích

Boží.

plakát ročníku 2019

Plakát

co dál?

Dobré je promluvit s někým, kdo na Kefíru už byl. Prohlédnout si tenhle web i se na něj občas vrátit, protože pořád přidáváme další informace. Můžete se kouknout na videa z minulých ročníků. Spoustu informací najdete také na facebookové stránce festivalu Kefír a obrázky na Instagramu. Ale možná nejlepší radu, co dál, má pro vás přímo prezident festivalu Kašpárek v rohlíku: „Kupte si lupeny a doražte.“